Spory s pojišťovnou.

Spory s pojišťovnou.

Sdílej článek:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Měli jste dopravní nehodu, a příčinou byl pojišťovnou konstatovaný špatný technický stav vašeho vozidla? Mysleli jste si, že když Vaše vozidlo má zaplacené povinné ručení, nemusíte se o nic starat a škoda, která vznikne poškozenému, bude zcela hrazena z povinného ručení a tím to pro vás končí? Následně jste byli překvapeni, když vás pojišťovna vyzvala k regresnímu nároku dle zák. č. 168/1999 Sb.? Jak na podobné spory s pojišťovnou?

Za takového stavu vám doporučujeme nic nehradit a obrátit se na advokáta, který s podobnými spory s pojišťovnou má zkušenosti. Jsme připraveni se Vašeho případu ujmout. Nejvyšší soud ČR v letošním roce vydal rozsudek [31 Cdo 475/2020], kterým se mění zcela dosavadní pohled na regresní nárok pojišťovny vyjádřený v rozsudku NS sp.zn. 23 Cdo 3363/2013, kde byla vyjádřena objektivní odpovědnost provozovatele vozidla bez možnosti liberace. Nově obecné soudy jsou povinny zkoumat nejen to, zda na vozidle opravdu byla závada, které vozidlo vylučovala z provozu na pozemní komunikaci (např. sjeté pneumatiky), ale též zavinění provozovatele vozidla (pojištěného), zda tento při zachování běžné péče a opatrnosti mohl vědět, že vozidlo požadavkům provozu na pozemní komunikaci neodpovídá. Nejvyšší soud se zmiňuje např. o tom, když pojištěný ignoroval na palubní desce signalizaci, která ho upozorňovala na závadu na vozidle. Pokud ovšem takovou míru odpovědnosti splníte, tak pojišťovna nemá vůči vám nárok na regresní plnění. 

Mimo shora uvedené spory naše kancelář se zabývá vymáháním pojistného plnění vůči pojišťovnám. Stačí nám udělit plnou moc a naše kancelář za vás poškozené nejen vyřeší krácení pojistného plnění na poškozeném vozidle, ale též bolestné, ztížení společenského uplatnění, ztrátu na výdělku, náhradu za osobní asistence či náklady na léčení. Kromě toho zvládneme díky širokému portfoliu a mnohaletým zkušenostem také díky širokému portfoliu a mnohaletým zkušenostem  obecníobčanské i firemní právo.

Jsme tu pro vás. 

——————————- 

Photo – resource @aleksandarlittlewolf

Další články

POVINNÉ TESTOVÁNÍ VE FIRMÁCH

COVID-19 by se neměl podceňovat. Jak specifikuje povinné testování ve firmách náš zákoník? Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 1. 3. 2021 mimořádné opatření na základě zák.

Číst více

Spory s pojišťovnou.

Měli jste dopravní nehodu, a příčinou byl pojišťovnou konstatovaný špatný technický stav vašeho vozidla? Mysleli jste si, že když Vaše vozidlo má zaplacené povinné ručení,

Číst více
AK SVOJANOVSKÝ s.r.o.
Dvorek 16, 798 57 Laškov
info@svojanovsky.cz
+ 420 606 659 435

Copyright © 2020 Mgr. Marek Svojanovský.
Všechna práva vyhrazena.